Niebanalne pomysły na fronty kuchenne

Źródło: www.pleasenotepaper.com

Źródło: www.pleasenotepaper.com

Ważną rolę w osiągnięciu satysfakcjonującego efektu wizualnego kuchni stanowią fronty szafek. Tak naprawdę, to właśnie je widać najbardziej i one decydują o wyglądzie naszej kuchni. Różnego rodzaju sklepy oferują bardzo bogatą ofertę frontów kuchennych, od prostych płyt laminowanych przez nowoczesne lakierowane, aż do szlachetnych drewnianych. Współczesny design, nie tylko ten bardzo luksusowy, ale również praktyczny i masowy przedstawia jednak wiele pomysłów na stworzenie niebanalnych frontów kuchennych różnych od tradycyjnych produktów ze sklepowych katalogów.

Źródło: www.pixers.pl

Źródło: www.pixers.pl

Niebanalnym pomysłem, który stał się modny całkiem niedawno, jest malowanie frontów farba magnetyczną. Często nazywa się ja farbą tablicową, gdyż taką właśnie powłokę ta farba tworzy. Pozwala ona na pisanie na frontach jak na szkolnej tablicy, czyli za pomocą kredy. Farba magnetyczna jest wodoodporna, dlatego możemy na niej pisać i ścierać, ile tylko potrzebujemy. Obecnie producenci oferują nie tylko tradycyjna czarną czy zielona farbę, ale także czerwoną i niebieską. Ze swojej strony mogę polecić zakup kredy niesypiącej, ponieważ pozwoli ona na mniejsze zabrudzenia. Czy malować ta farbą wszystkie fronty kuchenne? Teoretycznie można, jednak miałabym wątpliwości co do ogólnego efektu wizualnego. Często spotyka się tylko fronty górne pomalowane farba magnetyczna. Pełnią wtedy rolę miejsca na notki, listy zakupów.

Źródło: www.design-milk.com

Źródło: www.design-milk.com

Ciekawym pomysłem na fronty kuchenne wydają się również nowoczesne okleiny czy nawet naklejki. Kiedyś okleiny nie kojarzyły się zbyt pozytywnie. Obecnie jednak producenci stawiają na jakość i design. Poza tym warto czasem dopłacić, aby otrzymać jak najbardziej zadowalający efekt. Bardzo ciekawie prezentują się naklejki z ultranowoczesnymi, graficznymi motywami. Dzięki nim można w łatwy sposób wyczarować w naszej kuchni surrealistyczne obrazy jak wariacje na temat motywów kwiatowych, czy też wariacje kolorystyczne. Naklejki mogą również przedstawiać ogólnie pojęte scenki rodzajowe, taki jak piękne krajobrazy, romantyczne alejki czy nowoczesną architekturę. Swego czasu bardzo modne były zwłaszcza dwa motywy: Londyn i Nowy Jork. Niektórzy decydują się na bardziej odważny krok i zamawiają dość osobiste naklejki przedstawiające zdjęcia z rodzinnego albumu. Takie rozwiązanie na pewno uczyni naszą kuchnie jeszcze bardziej rodzinną.

Powyższe rozwiązania pozwolą na stworzenie naprawdę niebanalnej i ciekawej kuchni. Najlepsze w nich jest to, że wygląd i osiągnięty efekt zależą tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

Podobne porady